Najlepsza drukarka do firmy - czyli jaka?

 Strona główna / Jaką drukarkę wybrać? / Najlepsza drukarka do firmy - czyli jaka?

Najlepsza drukarka do firmy - czyli jaka?

Najlepsza drukarka

Każda firma potrzebuje drukarki - a raczej urządzenia wielofunkcyjnego, który łączy w sobie skaner, fax oraz drukarkę. Pomimo faktu, iż obecnie większość dokumentów, pism, czy w ogóle informacji przekazujemy sobie elektronicznie - przesyłając dane przez internet - często okazuje się, że wydrukowanie czegoś jest także niezbędne. Dlatego właśnie drukarkę musi posiadać każda firma. Kto zastanawia się nad zakupem jakiejś do swojej, powinien zapoznać się z poniższym tekstem.

 

Po pierwsze, każdy właściciel biura staje przed dylematem, czy wybrać drukarkę atramentową, czy też laserową. Różne są w tej kwestii opinie i wybór pada bądź na jedną, bądź na drugą. Obie drukarki przez ostatnich kilka lat uległy różnorodnym unowocześnieniom i bardzo poprawiły własną jakość. Kiedyś standardem było, iż do wielkich firm i biur trafiają monochromatyczne drukarki laserowe, podczas gdy kolorowe drukarki atramentowe uznawane były za idealny produkt do każdego domu, dla osoby prywatnej. Okazuje się jednak, że w nowoczesnych firmach nie wystarczy mieć drukarki, która wydrukuje nam czarno-białe dokumenty. Teraz trzeba móc drukować kolorowe foldery, grafiki promocyjne, czy na przykład atrakcyjny papier biurowy z logo firmy. Dlatego też monochromatyczne drukarki nie wystarczają. Większe firmy mogą sobie pozwolić na zakup kolorowych drukarek laserowych, jednak z uwagi na ich wysoką cenę, niektóre firmy drukują wszystkie te rzeczy na drukarkach atramentowych. Tym bardziej, że różnice pomiędzy obiema bardzo się zacierają - z racji na ciągły wyścig o klienta.

 

Jeśli chodzi o format, firmom poleca się raczej zakup urządzeń wielofunkcyjnych obsługujących format A3. Oczywiście, większość dokumentów jest zawsze formatu A4, jednak firmy, które drukują różnego rodzaju grafiki promocyjne, czy reklamy, miałyby z tym ciągły problem i musiałyby korzystać z usług innych firm. Po co, skoro można zakupić drukarkę o nieco większych możliwościach i móc na niej wydrukować wszystko, co potrzebne? Jest to pomysł o tyle dobry, że także skanowanie na mniejszym urządzeniu wielofunkcyjnym mogłoby być problematyczne - wszak powierzchnia pracy skanera jest nieco mniejsza niż format A4. Istnieje zatem ryzyko, że niektóre informacje zostałyby ucięte. Większy format sprzętu zapobiega takim sytuacjom.