Coworking nie jest już tylko fizyczną formą pracy

 Strona główna / O Coworkingu / Coworking nie jest już tylko fizyczną formą pracy

Coworking nie jest już tylko fizyczną formą pracy

Normy dla pracujących profesjonalistów i studentów sprzed 20 lat nie są takie same jak dziś, a to, co sprawdzało się wtedy w biurze, nie zawsze przekładało się na środowisko akademickie. Jednak te dwa odrębne byty znalazły ostatnio wspólny mianownik: przestrzenie coworkingowe. Jak wiadomo, coworking to fizyczne rozwiązanie, w którym ludzie z różnych środowisk dzielą przestrzeń biurową, aby wykonać swoją pracę. Jest wiele zalet coworkingu, dlatego też jest on popularny wśród profesjonalistów i studentów. Co ciekawe, gdy przyjrzymy się korzyściom płynącym z coworkingu, zauważymy, że pomysł ten przyjął się również w środowisku internetowym. Dlaczego? Aby korzyści z niego płynące, takie jak interakcje społeczne, były odczuwalne również dla nich.

Coworking w środowisku online

Internet ma za zadanie łączyć świat, i tak też się stało na przestrzeni lat. Jednak platformy internetowe mogą być również izolujące ze względu na swoją komparatywną naturę. W związku z tym środowisko online wzięło przykład z podręcznika coworkingu.

Domy współpracy w mediach społecznościowych

Coworking pozwala na oszczędność kosztów i wygodę dzięki wykorzystaniu wspólnych materialnych i niematerialnych aspektów, takich jak infrastruktura, media i sprzęt. Twórcy na platformach społecznościowych, zwłaszcza Tik Tok, odkryli również, że praca w tym samym środowisku co inni przynosi korzyści finansowe. Jest to także wygoda, ponieważ pracując obok siebie, mogą wykorzystać wspólne cechy, takie jak wspólna struktura demograficzna swoich zwolenników, do zdobycia większej platformy. Na przykład koncepcja "collab house'ów" w świecie influencerów stała się normą. Według YouTubera Sama Sheffera, "collab houses" pozwalają ludziom "podnosić się nawzajem". Sheffer powiedział również, że powiedzenie "podnoś innych, aby podnieść siebie" jest prawdziwe w środowisku online.

Kasyna online

Coworking może również pomóc pracownikom uniknąć izolacji, z którą mogą się zetknąć, pracując w domu. Mimo że jedną z zalet kasyn online jest to, że nie trzeba dojeżdżać do placówek stacjonarnych, to nadal brakuje interakcji społecznych, dlatego popularne są gry w kasynach na żywo. Na przykład, gry z krupierami na żywo są dostępne w wielu krajach, w tym w USA, a konsumenci mogą korzystać ze stron internetowych, aby poruszać się po opcjach dostępnych dla nich w konkretnych stanach, takich jak New Jersey kasyna online, a także porównywać różne oferty powitalne.

Opcje kasyn na żywo obejmują ruletkę, bakarata i blackjacka, w których zamiast generatora liczb losowych występuje prawdziwy krupier, z którym gracze mogą wchodzić w interakcje, obserwując, jak tasuje i rozdaje karty. Wiemy, jak towarzyska może być wizyta w kasynie stacjonarnym, ale nie zawsze jest to wygodne rozwiązanie, dlatego wiele osób wybiera kasyno online. Oferując gry na żywo, gracze mogą zachować łatwość gry w kasynie online, a jednocześnie mieć możliwość interakcji z prawdziwymi graczami.

YouTube

Jednym z obszarów YouTube, który się rozwinął, jest fitness i zdrowie. Podobnie jak społeczność coworkingowa, która może pozytywnie wpływać na ludzi i zachęcać ich do osiągania celów, wiele osób uważa, że oglądanie filmów fitness i poradników na YouTube zwiększa ich koncentrację i determinację, a jednocześnie pozwala im poczuć się częścią społeczności.

Coworking oferuje wiele korzyści, w tym wspólne zasoby i nawiązywanie kontaktów. Nie dziwi więc, że inne dziedziny, takie jak środowisko internetowe, próbują naśladować jego zalety.