Niszczarka – dlaczego każda firma powinna ją posiadać?

 Strona główna / Wszystko o niszczarkach / Niszczarka – dlaczego każda firma powinna ją posiadać?

Niszczarka – dlaczego każda firma powinna ją posiadać?

 

Wydaje się, że w każdym biurze pojawia się prędzej czy później konieczność likwidowania jakichś dokumentów. Chodzi o ich niszczenie w ten sposób, że nikt już ich nie przeczyta. Kilkanaście lat temu oczywiście trzeba było drzeć kartki na małe kawałki. Obecnie mamy już dużo łatwiej to wszystko zrobić, ponieważ dostępne są niszczarki do dokumentów.

 

Niszczarka w każdym biurze?

niszczarkaTak naprawdę trzeba powiedzieć, że obok komputerów oraz drukarek to właśnie niszczarka jest takim sprzętem, który pozwoli zawsze na komfortową pracę. Dzięki niej będzie można niszczyć dokumenty, gdy te nie są już potrzebne. Zniszczenie będzie takie, że dokumenty nie wpadną już w niepowołane ręce. Niszczarka jest sprzętem, który sprawia, że praca w biurze będzie bez wątpienia znaczenie sprawniejsza.

 

Podstawa prawna

Pamiętajmy również o tym, że obowiązujące przepisy prawa nakazują nam należycie chronić wszystkie dokumenty, na których znajdują się jakieś dane osobowe. Taki obowiązek nakłada na nas ustawa. Jest więc niezwykle ważne, by dokumenty z danymi osobowymi nie wydostały się poza firmę, ponieważ możemy się narazić nawet na poważne konsekwencje prawne. Niszczarka zniszczy dokumenty tak, że nic już się z nich nie dowiemy. Obecnie producenci mocno popracowali nad takim sprzętem i wprowadzone zostały do oferty różnego rodzaju propozycje.

 

Mamy kilka typowych sprzętów, gdy chodzi o niszczarki: biurowe, osobiste, wyspecjalizowane Zdecydowana większość sprzętów daje możliwość niszczenia papierowych dokumentów, ale będą również urządzenia, które niszczą płyty albo dyskietki. Można wybierać taki sprzęt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku naszej firmy i będzie miał możliwie najwięcej opcji do wykorzystywania. Wybierając niszczarkę powinniśmy pomyśleć rzeczywiście o wielu kwestiach. Miedzy innymi zainteresować muszą nas noże tnące, tak by kartki były zawsze dobrze docięte. Noże powinny także być dobrze zabezpieczone, ponieważ jest to stosowna ochrona przed sytuacją, w której możemy się zaciąć. Silnik powinien dawać nam odpowiednią pracę, ale nie powinien pobierać za dużo prądu.